דף הבית >> אישי
 

סיכום של שנת 2019 : בחרתי עיסוק שלי בתחום אומנות לא רק כערך כספי שמאות אומנות אלא גם כשליחות .

מה היה לפני : נולדתי ברוסיה בעיר קטנה ליד מוסקוה כמה שאני זוכרת את עצמי תמיד הייתי מציירת מפנטזת וממציא כל מני דברים . ולכן למדתי 3 שנים בבית ספר לאומנות . אני צריכה להודות למחנכת שלי כי גילתה לי מסופוטמיה , לא יודעת למה , מאוד אהבתי שיעורים על היסטוריה בעת העתיקה , כל השאר שנאתי .הסטוריה היה מקצוע שלא סבלתי אותו . אבל בנוסף בזכות אותה מורה נחשפתי למדיטציה , היא נהגה להוציא אותנו ליער ושם היינו מחפשים שרידים ממלחמת העולם השניה . אני זוכרת את החוויה הזאת כאילו זה קרה אתמול היא היתה מושיבה אותנו בשדה והיתה מלמדת להקשיב לטבע , אז לא הייתי מודעת אבל נהנתי. עכשיו אני מבינה שזאת היתה מדיטציה , חיבור לטבע .אבל הכי חשוב היא גילתה לנו כל מיני תאוריות על יקום על ביאוספרה במסגרת שיעור מדעי החברה .

אבל ,מסיבות לא מובנות לי עכשיו ,בחרתי ללמוד הנדסת תוכנה וניהול תעשייתי  אך עזבתי אחרי 3 שנים.  

ואז החלטתי שאני הולכת לחקור שפות באוניברסיטה תל אביב בפקולטה בלשנות .האמת לא הייתי מודעת למה שאני הולכת ללמוד זה בלשנות גנרטיבית ולא מסורתית . בלשנות חומסקיאנית כמו מדעי מחשב ומטימתיקה אבל הכרתי סימנטיקה , פונולוגיה , פונטיקה ובכלל תאוריה שטוענת שאנחנו נולדים עם תבנית לקליטת שפה מדהים נכון ! גיליתי שתפישת העולם שלי היא רק שלי . ושם נפגשתי עם מושג תת מודע. ובכלל הסתבר שמוח שלנו הוא מחשב על , הבנתי שמי ששולט זה המוח שלנו שולט בנו .

אני מודע שלימודים היו מאוד קשים ולכן חוג שני במסגרת מדעי רוח חיפשתי חוג קל ולכן בחרתי ארכיאולוגיה כי לא צריך להגיש עבודות כל שבוע , מה שנדרש זה לשמוע סיפורים ולעשות מבחן . אך התמחות שלי בארכיאולגיה חקר תרבויות מזרח הקדום : מצריים קדומה ובטח למדתי קורסים של שפה מצרית והתעסקתי בנושא איקונוגרפיה .

כמו שכבר הבנתם החלטות שאני מקבלת מהבטן אבל אני מודעת להשלכות . לא היו לי אשליות לגבי מציאת עבודה בתחומים הללו.חשבתי לעבוד בתחום אדמיניסטרטיבי אפילו עבדתי קצת אך במהרה הציעו לי לעבוד ברשות העתיקות במערך פיקוח . אני עוד התלבטתי שנה , כי גם הייתי בלי רישיון רכב .ברשות העתיקות רוצים או לא רוצים הייתי קרובה לתחום שלמדתי חוץ מזה לעובדי רשות יש הטבה כניסה בחינם לכל המוזאונים ורשיות טבע וגם בטיפשוט הלכתי ללמוד תואר שני בארכיאולוגיה .בשנת 2015 עקב קיצצוצים מצאתי את עצמי מחפשת עבודה וקיבלתי סימן או לא , באולג'ובס הציעו לי שירות לערוך קורות חיים זה נס האישה שהתקשרה אלי גם מתחום של ארכיאולוגיה , היא שאלה אותי : למה אני משנה תחום העיסוק שלי ?!

הייתי באבטלה שנה ניסיתי לעבוד בבקאופיס ממש ממש סבלתי , תוך כדי עשיתי קורס שמאות חפצי אומנות ועתיקות והתקבלתי לעבוד כסוקרת רכוש , במהלך עבודה נחשפתי לאוצרות !!!! אוצרות שבעליהם לא יודעים שמה שהם מחזיקים : כלי כסף, ציורים, תכשיטים, אבני חן , חפצי אומנות -אוצרות !!!!

בתום חוזה עם אותה חברה שעבדתי למדתי קורס גמולוגיה ועוד קורס שמאות .

מאז 2015 היה לי התלבטות לעסוק בנדלן כי בנוסף לכל התעודות יש גם תעודת תווך לבין שמאות אומנות .

ואז התחילו חלומות ורק היום הבנתי שחלומות זה בעצם התת מודע שלי שאומר לי תתעסקי בתחום אומנות .

כן התחלתי שנת אזרחית שלי עם קריאת ספר של גוסטב יונג " אדם וסמלים שלו".  היום גיליתי שגוסטב התלבט רצה להיות ארכיאולוג אך בחר לבסוף להיות פסיכיאטר .

 

וואו אני מאז נולדתי עוסקת בתחום אומנות מוח רוחניות טבע …...